Latvijas Zemes draugi
15.05.2012
PRESES RELĪZE

Atsaucoties uz Latvijas Zemes draugu rīkoto akciju “Paldies par Latviju – brīvu no ĢMO!“, RIMI Latvia šodien paziņoja par lēmumu atteikties no ĢMO marķēto produktu tirdzniecības un lietošanas veikalos produktu gatavošanā, kļūstot par pirmo ĢMO brīvo lielveikalu Latvijā. Šis lēmums attiecināms arī uz Supernetto veikaliem.

Kā informēja RIMI Latvia pārstāvniecība, lēmums atteikties no ģenētiski modificētas pārtikas tirdzniecības ir bijis pieņemts jau pagājušā gada nogalē, taču atsaucoties uz Zemes draugu rīkoto akciju, šis lēmums tiek paziņots oficiāli un no veikalu plauktiem tiks izņemti arī nepārtikas produkti, kas satur ĢMO, tādējādi pilnībā nodrošinot ĢMO brīva veikala statusu.

Akcijas „Paldies par Latviju – brīvu no ĢMO!“ rīkotāji pauž gandarījumu un pateicību par RIMI Latvia iesaistīšanos un iedziļināšanos ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanas problemātikā.

Kaut arī līdz šim produktu skaits, kas satur ĢMO vai ir ražoti no ĢMO saturošām izejvielām, RIMI plauktos bijis neliels, Latvijas Zemes draugi uzsver, ka šī lēmuma pieņemšana attiecas ne tikai uz esošo produktu izslēgšanu no tirdzniecības, bet arī būs pietiekams arguments ražotājiem turpmāk aizdomāties par ģenētiski modificētu produktu izmantošanas lietderību savos ražojumos.

Atgādinām, ka turpinās akcija, kuras laikā iedzīvotāji aicināti sūtīt vēstules Latvijas lielveikalu vadībai ar lūgumu vairs netirgo ģenētiski modificētu pārtiku. Tas izdarāms no akcijas lapas www.brivsnogmo.lv

Kā zināms, virkne būtiskāko ĢMO lauksaimniecības produktu kaitējumu rodas jau pirms tie nonāk veikalu plauktos. Kā liecina vairāk kā desmit gadus ilgā ĢM augu audzēšanas pieredze pasaulē, to audzēšana nodara neatgriezenisku kaitējumu apkārtējai videi, apdraud lauksaimniecības ilgtspēju, kā arī rada nelabvēlīgas sociālekonomiskās sekas. Pērkot ĢMO saturošu pārtiku, mēs izdarām izvēli par ģenētiski modificēto augu audzēšanu citās valstīs.

Akcijas koordinatore
Zane Ruģēna – Bojāre
zane@zemesdraugi.lv
Mob. 29326931
* * *

*) Vairāk par akciju: www.brivsnogmo.lv
*) Vairāk par ĢM augu audzēšanas vides un sociālekonomisko ietekmi: www.brivsnogmo.lv/kas_ir_gmo/gm-augu-audzesanas-ietekme
*) Publikāciju, ziņojumu un pētījumu apkopojums par ĢM augu audzēšanas ietekmēm www.brivsnogmo.lv/kas_ir_gmo/publikacijas

  One Response to “Preses relīze: RIMI atsakās no ĢMO produktu tirdzniecības”

  1. Vai tiks izņemts arī margarīns, kura sastāvā ir sojas eļļa? Vai baltmaize, kuras sastāvā ir margarīns? Vai cīsiņi, kuros ir soja? Vai arī citi soju saturošie produkti? Mēs taču visi zinām statistiku par to, ka 80 % (60%? 90%?) pasaulē audzētās sojas ir ĢMO. Un visi zinām stāstus par Kanādas grūtniecēm ar ĢM toksīniem asinīs.
    Izņemt no veikalu plauktiem tos dažus produktus, uz kuriem rakstīts ĢMO, kā tās dažas pudeles eļļas, kuras neviens negrib pirkt, ir viegli. Pārbaudīt, vai mana maizes ceptuve, (skola, kafejnīca, gaļas kombināts) nelieto ĢMO eļlu, margarīnu (uz kura netiek rakstīts, ka ražots izmantojot ĢM soju), dzīvnieku barību, uc, ir gandrīz neiespējami. Un kā tad ar tiem 0,9% PIEĻAUJAMĀ ĢMO? Kuri patiesībā ir 1-2-3% ? Un kuri ir maizē un gaļā un ceptajos zemesriekstos un …, …, ….

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

   
© 2019 GMO.lv Suffusion theme by Sayontan Sinha